niedziela, 2 grudnia 2012

Apetycznie o Maroku

„Tadżin. Apetyt na Maroko” to pierwsza książka z adresowanej do dzieci serii „Apetyt na świat” wydawnictwa Widnokrąg. Świetna rzecz dla wszystkich ciekawych szerokiego świata.


Mali czytelnicy poznają marokańską rodzinę i dowiadują się, jak wyglądają codzienne obowiązki ich rówieśników. Wciągająca opowieść o miłości, snuta przez mamę podczas wspólnego przygotowywania posiłku, odkrywa przed czytelnikami wiedzę o marokańskich obyczajach i tradycjach.

Na końcu książeczki znajdują się przepisy na tradycyjny tadżin i marokańską herbatę miętową, a także rysunkowe zagadki i zadania dla dzieci oraz garść informacji o Maroku.

„Tadżin” to książka, która w bardzo interesującej i przystępnej formie przybliża nieznaną nam kulturę. Napisana z myślą o dzieciach, zaciekawi również czytających ją dorosłych. Cieszę się, że seria „Apetyt na świat” ma już kontynuację w opowieści o Meksyku.

Anna Nowacka-Devillard, Tadżin. Apetyt na Maroko, Wydawnictwo Widnokrąg 2011.

Dzięki uprzejmości wydawcy mam dla Was jeden egzamplarz książki. Otrzyma ją osoba, która jako pierwsza odpowie na dwa pytania:

1. Gdzie mieści się siedziba Wydawnictwa Widnokrąg? Proszę podać miasto.
2. Którą książkę Wydawnictwa Widnokrąg, oprócz „Tadżinu”, recenzowałam na moim blogu?

Pamiętajcie o pozostawieniu adresu mailowego.

5 komentarzy:

 1. 1. Piaseczno
  2. Czarna książka kolorów
  :))) pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brawo! Gratuluję serdecznie i pakuję książeczkę do koperty, w sprawie namiarów dla listonosza skontaktuję się mailowo :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale tempo:) Uroczyście donoszę, że książę niniejszym wyciągnęłam ze skrzynki:))) Jeszcze raz bardzo dziękuję!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. e-kidi, zapraszam, bardzo mi miło :-)

  OdpowiedzUsuń